W tygodniu 30 września – 6 października 2017 wśród kanałów Grupy Kino Polska szczególnie dużo do zaproponowania ma stacja Zoom TV. Już w niedzielę, 1 października, ogólnopolską premierę w Zoom TV będzie miało amerykańskie reality show „Cudotwórcy. Brat kontra brat”. Jego bohaterami są spece od nieruchomości – bracia bliźniacy Jonathan i Drew Scott – z których jeden jest budowlańcem, a drugi agentem nieruchomości. W programie wystąpią przeciwko sobie i poprowadzą do zwycięstwa rywalizujące ekipy remontowe. „Cudotwórcy. Brat kontra Brat” to hit amerykańskiej stacji tematycznej HGTV – w 2012 roku program był najlepiej oglądaną premierą stacji w grupie wiekowej 25-49. Program okazał się tak dużym sukcesem, że do dziś powstało aż pięć sezonów. Serialową premierą tygodnia w Zoom TV będzie serial BBC „Wojna i pokój” – najnowsza adaptacja słynnej powieści Lwa Tołstoja. W jednej z ról głównych Paul Dano (m.in. oscarowy „Zniewolony. 12 Year a Slave”, „Labirynt”, „Aż poleje się krew”). Kolejna premiera Zoom TV to najnowsza produkcja własna kanału – program rozrywkowy o sporcie „Sportmania”, który poprowadzi znany dziennikarz sportowy Rafał Kędzior. Kino Polska zaprasza na premierę znakomitego dokumentu Agnieszki Goli „110%”, który pokazuje kulisy największych sukcesów polskich sportowców. Bohaterami filmu są m.in. Robert Lewandowski, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, Andrzej Wrona, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska. W FilmBox Premium HD kolejny premierowy odcinek serialu „Mroczny zaułek”, w którym główne role grają Emily Watson, laureatka nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA, wielokrotnie nominowana do Oscara i Złotego Globu oraz Ben Chaplin, znany m.in. z hitu Cienka czerwona linia”.

 

Ważne:

12 września 2017 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmieniły swoje nazwy. Flagowy kanał FilmBox zmienił nazwę na Kino TV, a FilmBox Premium na FilmBox Premium HD. Profile programowe kanałów pozostały bez zmian. Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie.

 

Więcej szczegółów poniżej:

 

Zoom TV

 

REALITY SHOW

 

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNOPOLSKIEJ!

 

„Cudotwórcy. Brat kontra brat” („Brother vs. Brother”)

reality show, USA 2013, wyst.: Jonathan Scott, Drew Scott

Spece od nieruchomości – bliźniacy Jonathan i Drew Scott – wystąpią przeciwko sobie i poprowadzą do zwycięstwa rywalizujące ekipy remontowe. Który team dokona najlepszej metamorfozy wnętrza? Który z braci okaże się lepszym liderem? Czasu jest mało, budżet ograniczony, a zwycięzca może być tylko jeden!

Premiera: niedziela, 1 października, godz. 14:05

Emisja premierowych odcinków: każda niedziela, godz. 14:00

 

SERIALE

 

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNOPOLSKIEJ!

 

„Wojna i pokój” („War and Peace”)

serial historyczny, melodramat, USA, Wielka Brytania 2016, reż. Tom Harper, wyst.: Lily James, Paul Dano, James Norton, Aisling Loftus, Tom Burke

Najnowsza adaptacja słynnej powieści Lwa Tołstoja. Sześcioodcinkowy serial produkcji BBC, wyreżyserowany przez Toma Harpera, przedstawia dzieje arystokratycznych rodzin w czasach wojen napoleońskich w Rosji. Armia Napoleona zaczyna inwazję na Wschodzie. Hrabia Piotr Bezuchow popiera francuskiego cesarza, co jest źle widziane przez osoby z pozostałych frakcji politycznych. Przyjaciel Piotra, książę Andriej Bołkoński, to z kolei zażarty wróg Napoleona. Hrabina Natasza Rostowa wciąż szuka swojego miejsca w społeczeństwie. Dzieje tych bohaterów i ich rodzin wplatają się w burzliwe wydarzenia historyczne XIX-wiecznej Rosji.

Premiera: niedziela, 1 października, godz. 21:00 (odc. 1)

Emisja premierowych odcinków: każda niedziela, godz. 21:00

 

PRODUKCJA WŁASNA

 

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W TELEWIZJI!

 

„Sportmania”

program rozrywkowy, Polska 2017, prowadzący: Rafał Kędzior

Program rozrywkowy o sporcie, który w lekkiej i zabawnej formie zrelacjonuje najciekawsze imprezy sportowe z całej Polski i przedstawi sylwetki popularnych sportowców. „Sportmania” wchodzi z kamerą i mikrofonem na ważne imprezy biegowe, zawody sportów walki i mecze piłki nożnej. Audycja będzie się składać z krótkich, kilkuminutowych materiałów filmowych. Program prowadzi znany dziennikarz sportowy Rafał Kędzior.

Premiera: piątek, 6 października, godz. 18:35

Emisja premierowych odcinków: każdy piątek, godz. 18:30

 

Kino Polska

 

PREMIERA KINO POLSKA!

„110%”

dokument, Polska 2016, reż. Agnieszka Gola

Kino Polska zaprasza za kulisy największych sukcesów polskich sportowców. Robert Lewandowski, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, Andrzej Wrona, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska – bohaterowie filmu dokumentalnego „110%” Agnieszki Goli – udowodnią, że sukces to nie tylko radość i sława, ale przede wszystkim osobiste wyrzeczenia, pot, krew, łzy i ciężka praca. Praca na 110 procent!

Premiera: niedziela, 1 października, godz. 18:20 i czwartek, 5 października, godz. 20:00

 

PREMIERA KINO POLSKA!

„Jak żyć”

komedia, Polska 2008, reż. Szymon Jakubowski, wyst.: Krzysztof Ogłoza, Anna Cieślak, Mieczysław Grąbka, Andrzej Franczyk, Krzysztof Globisz, Andrzej Grabowski, Eryk Lubos, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Galica

Komedia obyczajowa o życiu, miłości i o tym, że każdy w końcu musi dorosnąć. Kuba jest zwykłym chłopakiem, któremu nie spieszy się do dorosłego życia. Pracuje w barze, żyje z dnia na dzień i nie ma wielkich planów. Ale jak wiadomo życie lubi nas zaskakiwać. Zaskakuje więc także Kubę. Niespodzianka ma na imię Ewa i uśmiech, który zniewala. A to dopiero początek. Miłość Kuby i Ewy bynajmniej nie jest jedynie platoniczna, co wcześniej czy później musi przynieść owoce. I przynosi. Kuba dowiedziawszy się, że będzie tatą postanawia stanąć na wysokości zadania. Ma tylko jeden problem – nie wie jak to zrobić. Nie chcąc tracić czasu na błądzenie po omacku w poszukiwaniu właściwej drogi, bohater zwraca się z prośbą o radę do swoich trzech wujków. Każdy z nich odegrał znaczącą rolę w jego życiu, próbując zastąpić mu ojca. Kuba stopniowo wprowadza w życie rady, które błyskawicznie procentują, a jego życie diametralnie się zmienia. Przed chłopakiem szeroko otwierają się drzwi kariery, szerokim strumieniem zaczynają dopływać pieniądze i wszystko wskazuje na to, że sukces jest bliski. Ale czy na pewno? Czy szczęście da się zbudować według uniwersalnego schematu? Kuba tak bardzo angażuje się w karierę, że zapomina o tym co najważniejsze. Na szczęście jest jeszcze dla niego szansa. Pod warunkiem, że wysłucha pewnego włamywacza…

Premiera: niedziela, 1 października, godz. 20:00

 

„Wszyscy jesteśmy Chrystusami”

dramat, Polska 2006, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Michał Koterski, Andrzej Chyra

Jeden z najmocniejszych filmów Marka Koterskiego. Adam Miauczyński jest kulturoznawcą i niepijącym od kilku lat alkoholikiem. Gdy jego syn Sylwester zwierza się, jak picie ojca zniszczyło mu dzieciństwo, Adamowi odwija się taśma wspomnień. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi. A jednak w pijanym widzie wziął ślub, rozwiódł się, zapomniał o maturze syna, stracił pracę i zrobił wiele innych żenujących rzeczy…

Emisja: poniedziałek, 2 października, godz. 20:00

 

PREMIERA KINO POLSKA!

„W imię”

dramat, Polska 2013, reż. Małgorzata Szumowska, wyst.: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Maria Maj, Kamil Adamowicz

Przyjaźń z miejscowym outsiderem stanie się dla księdza Adama powodem do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi uciekł w stan duchowny.

Premiera: czwartek, 5 października, godz. 23:55 i sobota, 7 października, godz. 22:25

 

Kino TV

 

FILMY

 

„Londyński bulwar” („London Boulevard”)

kryminał, dramat, USA, Wielka Brytania 2010, reż. William Monahan, wyst.: Colin Farrell, Keira Knightley, Ray Winstone

Mitchel wyszedł właśnie z więzienia z trzyletniej odsiadce. Mężczyzna pragnie zacząć wszystko od nowa i zerwać ze swoją przestępczą przeszłością. W tym celu zatrudnia się u pięknej i młodej aktorki, Charlotte, która żyje w blasku fleszy paparazzich. Pracując razem, Mitchel i Charlotte zakochują się w sobie. Okazuje się jednak, że nie jest tak łatwo uciec od świata kryminalnego podziemia, które szybko zaczyna się upominać o Mitcha.

Emisja: niedziela, 1 października, godz. 21:00

 

PREMIERA KINO TV!

Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI

„Tajemnice wyspy” („The Islands of Secrets”)

przygodowy, romans, Finlandia, Grecja 2014, reż. Taavi Vartia, wyst.: Nuutti Kontinnen, Emil Auno, Veikka Vainikka

Film familijny produkcji grecko-fińskiej. Trzech chłopców spędza wakacje na greckiej wyspie Kos. Pewnego dnia młodzi bohaterowie trafiają na tajemniczą mapę, pokazującą drogę do skarbu, ukrytego w głębinach morza. Chłopcy chcą go odnaleźć, ale wkrótce okazuje się, że nie tylko oni są nim zainteresowani. Gdy niespodziewanie znika Adriana – córka gospodarzy, u których mieszkają trzej bohaterowie, trafiają oni na ślad przestępców, chcących za wszelką cenę przechwycić skarb.

Emisja: poniedziałek, 2 października, godz. 21:00

 

PREMIERA KINO TV!

Cykl WIECZÓR Z HORROREM

„REC 3: Geneza” („REC 3: Genesis”)

horror, Hiszpania 2012, reż. Paco Plaza, wyst.: Leticia Dolera, Diego Martín, Ismael Martínez, Àlex Monner

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa „póki śmierć nas nie rozłączy” nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie.

Premiera: czwartek, 5 października, godz. 21:00

 

FilmBox Premium HD

 

PREMIERA FILMBOX PREMIUM HD!

PREMIERA W POLSCE!

 

„Mroczny zaułek” („Apple Tree Yard”)

dramat, Wielka Brytania 2017, reż. Jessica Hobbs, wyst.: Emily Watson, Ben Chaplin, Mark Bonnar, Jack Hamilton

Mroczny, prowokujący i trzymający w napięciu serial BBC, którego bohaterką jest prowadząca ułożone życie, spełniona rodzinnie i zawodowo Yvonne. Sytuacja kobiety zmienia się, gdy poznaje tajemniczego Marka, z którym rozpoczyna płomienny romans. Szybko okazuje się jednak, że świat realny i seksualnych fantazji zaczynają się przenikać, a dawna normalność Yvonne wisi na włosku…

Premiera: sobota, 30 września, godz. 21:00 (odc. 2)

Emisja: każda sobota, godz. 21:00

Udostępnij →