tvp rozrywka_ikonaTVP Rozrywka rozpoczęła nadawanie 15 kwietnia o godz. 6.08 programem „Duże dzieci”. W porannym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie” oficjalny start  ogłosili  Bogusław Piwowar, członek Zarządu Telewizji Polskiej oraz Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP Rozrywka i TVP2 wraz z Mariką i Piotrem Kędzierskim. Towarzyszył im kabaret Paranienormalni.

TVP Rozrywka jest już dostępna w sieciach kablowych TOYA,  UPC,   Inea. W kwietniu  kanał włączą:  Sat Film Łódź, TELPOL Chorzów, Regionalna Telewizja Kablowa Nowy Sącz, PETRUS, PROMAX. Trwają rozmowy z innymi operatorami kablowymi. Sygnał będzie włączany stopniowo z uwagi na ich uwarunkowania techniczne i handlowe.

Do swojej oferty dołączyły nowy kanał również platformy cyfrowe: nc+ (pozycja 19. w dekoderze. Kanał Mango 24, który do tej pory był nadawany na tej pozycji, został przesunięty na pozycję 148 ) oraz Cyfrowy Polsat. W Cyfrowym Polsacie TVP Rozrywka zajmuje 57 pozycję na liście kanałów. Dołączy do pakietu Familijnego Max HD. Ponieważ jest nadawana w standardzie MPEG-4, co oznacza, że jest dostępna wyłącznie dla użytkowników dekoderów HD, z  których korzysta ok. 2.5 mln abonentów Cyfrowego Polsatu.

 Nowy kanał emitowany będzie też w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX 3. W chwili startu TVP Rozrywka obejmie obszar zamieszkały przez ok. 68 proc. mieszkańców Polski, a docelowo w lipcu br. zasięg ludnościowy wyniesie ponad 90 proc.
–  W ofercie kanału znajdą się wszystkie nowości rozrywkowe TVP1 i TVP2, ale także wspaniałe archiwa TVP. W weekendy będziemy powtarzać najciekawsze programy tygodnia. Wprowadzamy także element interaktywny – nasi widzowie będą wybierać najbardziej popularne programy – mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP Rozrywka i TVP2.
Udostępnij →