„Tropiciele zagadek”

Serial dla małych detektywów

już od 24 lipca w POLSAT JimJam!

 

„Tropiciele zagadek” to serial dla małych detektywów i wielbicieli tajemnic. W każdym odcinku mieszkańcy „Pośpiechowa” mają do rozwiązania jakąś zagadkę. Seria powstała w oparciu o książki dla dzieci autorstwa bestsellerowego pisarza i ilustratora, Richarda Scarry’ego.  Na serial zapraszamy od 24 lipca w dni powszednie o godz. 7:25 i 11:20, a w weekendy o godz. 7:25 (po dwa odcinki).  

  

Bohaterami serialu „Tropiciele zagadek” są kot Wafel, jego młodsza siostra Dziunia oraz robak Długi. Cała trójka zamieszkuje „Pośpiechowo”, gdzie codziennie dochodzi do przeróżnych tajemniczych zdarzeń. Zaginęła papuga? W mieście pojawiły się dziwne ślady? W parku znaleziono nakrapiane jajo? Grupa przyjaciół znajdzie rozwiązanie każdej, nawet najtrudniejszej zagadki!

 

W jednym z odcinków bohaterowie będą próbowali rozwiązać zagadkę zniknięcia wielkiego drewnianego jabłka ze sklepowej witryny. Po tym jak owoc odczepił się i odpadł z szyldu, jego losy owiane są tajemnicą. Ekipa pod przewodnictwem Wafla wyrusza na poszukiwania. Pierwszą wskazówką, która naprowadzi ich na właściwy trop będzie fakt, że jabłko jest okrągłe, dlatego mogło potoczyć się w dół ulicy. W kolejnym odcinku grupa przyjaciół postara się znaleźć dom zagubionej papugi. Gdy okaże się, że potrafi ona naśladować przeróżne odgłosy, bohaterowie zdecydują się podążyć tym tropem i odkryć źródło dźwięku powtarzanego przez ptaka.

 

Edukacyjna seria „Tropiciele zagadek” przyczynia się do rozwijania w najmłodszych zdolności myślenia przyczynowo-skutkowego, umiejętności wyciągania wniosków z obserwowanych zjawisk, a także motywuje do poszukiwania odpowiedzi na pytania wspólnie z bajkowymi postaciami. Po rozwiązaniu każdej zagadki kot Wafel przedstawia krótkie podsumowanie, dzięki czemu mali widzowie mają okazję prześledzić krok po kroku cały proces prowadzący do rozwikłania tajemnicy. Serial „Tropiciele zagadek” powstał w oparciu o książki dla dzieci autorstwa bestsellerowego pisarza i ilustratora, Richarda Scarry’ego i jest kontynuacją serii „Wesoły świat”.

 

 

Na serial „Tropiciele zagadek”

zapraszamy w dni powszednie  

o godz. 7:25 i 11:20, a w weekendy o godz. 7:25

w POLSAT JimJam!

Udostępnij →