Najbliższy weekend 20 i 21 maja będzie wyjątkowy dla wszystkich fanów motosportu. W sobotę i niedzielę Motowizja zaprasza na podwójną dawkę emocji, którą zagwarantują transmisje z Lausitzring, gdzie odbędą się wyścigi DTM i ADAC GT Masters. Dodatkowo, Motowizja pokaże na żywo wyścig Monster Energy NASCAR All-Star Race, który będzie rozgrywać się na torze Charlotte Motor Speedway.

 

Podwójne emocje z Lausitzring: DTM i ADAC GT Masters

 

Podczas tegorocznej inauguracji sezonu DTM walka była bardzo wyrównana, na podium zobaczyliśmy wszystkie trzy marki: Audi, BMW i Mercedesa. Jednak to Jamie Green dominował w obydwu wyścigach.

 

Pierwsze zmagania na torze Hockenheim okazały się niezwykle emocjonujące, widać, że od początku będziemy świadkami zaciekłej walki. Na ten weekend zaplanowana jest druga runda DTM. Trzeci i czwarty wyścig odbędzie się na torze w Lausitz w Niemczech. Na tym samym torze ścigać się będą kierowcy startujący w GT Masters, co jest niewątpliwą gratką dla fanów. Zapowiada się więc weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. –  mówi Łukasz Siudak z Motowizji.

 

Monster Energy NASCAR ALL-STAR Race

 

W ten weekend odbędzie się także jedno z najciekawszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie NASCAR, które widzowie obejrzeć mogą na żywo jedynie w Motowizji.

 

– Wyścig All-Star to swoisty sprawdzian dla najlepszych kierowców NASCAR, którzy będą konkurować ze sobą na torze Charlotte Motor Speedway. W grę wchodzi milion dolarów i tę kwotę otrzyma tylko zwycięzca wyścigu, pozostali odejdą z przysłowiowym kwitkiem. W tym roku po raz pierwszy zespoły będą mogły wybierać pomiędzy dwoma typami opon różniącymi się składem mieszanek. Szykują się nie lada emocje! – mówi Szymon Tworz z Motowizji.

 

Jeszcze więcej sportowych wrażeń

 

Już w poniedziałek, o godz. 22:40 wyemitujemy podsumowanie Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC, które w ten weekend odbywają się w Portugalii. Rajd składa się z 19 odcinków specjalnych na nawierzchni szutrowej, wystartuje tam także ekipa Orlen Team – Hubert Ptaszek z pilotem Maciejem Szczepanikiem. Przed szansą wygrania trzeciej rundy WRC stanie Thierry Neuville, czy znów powtórzy fantastyczny przejazd jak w Rajdzie Argentyny?

 

29 maja na antenie Motowizji, o godz. 20:40 pokażemy podsumowanie Porsche Carrera Cup Deutschland z toru w Lausitz – serii towarzyszącej DTM i ADAC GT Masters.

Natomiast po ePrix Monaco przyjdzie czas na Paryż i kolejną odsłonę wyścigów Formuły E, gdzie broniący tytuł Sébastien Buemi zmierzy się ze swoim największym rywalem Lucasem Di Grassi. Podsumowanie wyścigu już 29 maja, o godz. 22:40.

 

Sportowy weekend w Motowizji na żywo:

 

Sobota, 20 maja:

– ADAC GT Masters – godz. 12:40

– DTM – godz. 14:30

– Monster Energy NASCAR All-Star Race – tor Charlotte Motor Speedway – godz. 00:00 (noc z soboty na niedzielę)

 

Niedziela, 21 maja:

– ADAC GT Masters – godz. 13:00

– DTM – godz.15:00

 

Podsumowania:

 

Poniedziałek, 22 maja:

– WRC 2017 Portugalia – podsumowanie – godz. 22:40

 

Wtorek, 23 maja:

– Monster Energy NASCAR Cup Series 2017 – tor Charlotte Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – godz. 22:00

 

Środa, 24 maja:

– DTM Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:00

 

Poniedziałek, 29 maja:

– Porsche Carrera Cup Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:40

– ADAC GT Masters Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 21:20

– Formuła E – podsumowanie wyścigu z Paryża – godz. 22:40

 

Udostępnij →