Rozpoczęła się produkcja drugiego sezonu serialu Deep State! Nowe nazwiska w obsadzie!

WARSZAWA – 30 SIERPNIA 2018 R. —kierownictwo Fox Networks Group (FNG) ogłosiło skład obsady oraz poinformowało, że rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu szpiegowskiego DEEP STATE. Pierwszy sezon został doskonale przyjęty przez krytyków i widzów stając się europejskim telewizyjnym przebojem.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Kapsztadzie. Pod koniec roku ekipa i aktorzy przeniosą się do Maroka i Londynu. Międzynarodowa premiera została zaplanowana w przyszłym roku. Serial Deep State zostanie wyemitowany na kanale FOX w ponad 50 krajach. W Stanach Zjednoczonych ponownie obejrzą go widzowie stacji EPIX.
Do obsady serialu dołączył znany aktor telewizyjny i filmowy Walton Goggins (Ant-Man i Osa, Tomb Raider, Więzień labiryntu), który w najnowszym sezonie będzie także pełnić obowiązki producenta wykonawczego.  Goggings wcieli się w rolę Nathana Millera, byłego agenta CIA, który obecnie pracuje dla sektora prywatnego i „podobnie jak Michael Clayton” rozwiązuje problemy ludzi z nieoficjalnego układu.
Bardzo cieszymy się, że w naszym serialu wystąpi Walton Goggins, aktor znany z wielu kinowych przebojów, którego filmografia obejmuje tak głośne produkcje, jak Ant-Man i Tomb Raider – powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych i producent wykonawcza FNG, Europe & Africa. Walton wnosi do naszego zespołu niezwykle bogate doświadczenie – dodała.
Oprócz Gogginsa do obsady dołączyli Victoria Hamilton (The Crown, Doctor Foster) jako Meaghan Sullivan, amerykańska senator z Partii Republikańskiej, która chce ujawnić działania nieformalnych grup wpływu, młoda aktorka Lily Banda (The Boy Who Harnessed the Wind) jako Aicha Konaté, przedstawicielka organizacji pomocy humanitarnej z Mali, która chce poprawić standardy życia w swoim kraju, oraz Shelley Conn (Kłamstwa, Heartbeat) jako była żona Nathana Millera.
Oprócz tego wystąpią znani z pierwszej części Joe Dempsie (Gra o tron, Kumple) jako Harry Clarke, Karima McAdams (Bez lęku, Wikingowie) jako Leyla Toumi, Alistair Petrie (Nocny recepcjonista, Terror, Łotr 1. Gwiezdne wojny) jako George White oraz Anastasia Griffiths (Dawno, dawno temu, Pomyleni) jako Amanda Jones. Zdjęcia zostaną nakręcone w RPA, Maroku i Wielkiej Brytanii.
W drugim sezonie poznamy kulisy niejasnych układów i zasady działania grup trzymających władzę.  Po porażce operacji na Bliskim Wschodzie, ich uwagę skupiają bogate złoża surowców naturalnych w krajach położonych w ubogiej Afryce Subsaharyskiej. Trwa pierwsza brudna wojna o czystą energię.  W najnowszym sezonie dowiemy się także więcej na temat życia poznanych w pierwszej części bohaterów, będziemy świadkami wielkiego upadku bohatera i spisku, którego inspiratorzy chcą przedstawić pewną osobę w oczach Zachodu jako niebezpiecznego terrorystę.
Centralną postacią najnowszej części jest nowy, ale bardzo ważny dla akcji serialu bohater – Nathan Miller. To były agent CIA, który obecnie pracuje dla ludzi tworzących nieformalny układ sił. Chcemy wyjść poza ramy pierwszego sezonu, aby zabrać widzów w podróż do rządzącego się niejasnymi regułami świata nieformalnych układów i zachęcić ich, aby zastanowili się, jak daleko są w stanie posunąć się ci ludzie, aby osiągnąć swoje cele – wyjaśnia główny producent Matthew Parkhill.

Chcemy wprowadzić wiele nowych wątków i kontynuować historię znaną z pierwszej odsłony serialu DEEP STATE, bo wybory i decyzje, które prowadzą do rozpoczęcia wojny, są fascynujące same w sobie. Bardzo cieszymy się, że Walton, Victoria i Lily dołączą do Joe, Karimy, Alistaira i Anastasii. Grany przez Waltera bohater wprowadzi nas w tajemniczy świat niejasnych układów i uświadomi, jakim kosztem jest okupiona wykonywana przez niego praca – powiedziała Hilary Bevan Jones z należącej do wytwórni Red Arrow Studios spółki Endor Production.
Za wszystkie aspekty kreacji jest odpowiedzialny Matthew Parkhill (Twardzielka), który jest głównym producentem serialu, jego producentem wykonawczym, pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem. Wyróżniona statuetką Emmy producentka Hilary Bevan Jones (Pan Hoppy i żółwie, Stan gry, Kłopotliwa sprawa) jest po raz kolejny producentką wykonawczą. W ekipie pracującej nad drugim sezonem znaleźli się ponownie reżyser Joss Agnew (Poldark, Mr Selfridge) oraz nominowany do nagrody BAFTA producent Paul Frift (Victoria, Miejsce na górze). Simon Maxwell (American Odyssey) jest pomysłodawcą historii przedstawionej w sezonie drugim i pełni obowiązki producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są także Walton Goggins, Alan Greenspan, Helen Flint oraz Sara Johnson, która reprezentuje spółkę Fox Networks Group, Europe & Africa. Matthew Parkhill jest szefem zespołu scenarzystów, w którego skład wchodzą Chris Dunlop, Joshua St Johnson, Simon Maxwell i Steve Thompson.
Potwierdzono także skład ekipy produkcyjnej, w której znajdą się operator Nic Lawson, dyrektor castingu Kelly Hendry, scenografka Rachel Walsh, charakteryzatorka Amy Steward, która pracowała już na planie pierwszego sezonu, oraz operator Nick Dance i scenograf Steve Summersgill.
Zdjęcia zostaną nakręcone w RPA, Maroku i Wielkiej Brytanii. Serial będzie miał swoją międzynarodową premierę w 2019 roku.
Udostępnij →