TVN wyprodukował format „Mediterranean Life” na rynek międzynarodowy. To program o ludziach, którzy chcą zmienić swój styl życia i szukają nowego domu w krajach śródziemnomorskich. Seria będzie emitowana m.in. w Stanach Zjednoczonych na kanale HGTV. Już w Nowy Rok Amerykanie będą mogli obejrzeć premierowo dwa odcinki.

Stacja TVN wyprodukowała w Europie „Mediterranean Life” – program HGTV z serii LIFE („Hawaii Life”, „Caribbean Life”). Widzowie będą śledzić losy singli, par i całych rodzin, którzy chcą znaleźć nowy dom na drugim krańcu świata. Bohaterowie postanawiają całkowicie zmienić swoje życie, uciec od zgiełku miasta i zamieszkać w przepięknych regionach Europy. Z pomocą ruszy im agent nieruchomości, który przedstawi najlepsze propozycje wynajmu lub kupna wymarzonego lokum. W premierowych odcinkach widzowie poznają między innymi Damirę i Hansa – małżeństwo Amerykanów, które postanowiło przeprowadzić się do Chorwacji. Marzą o mieszkaniu nad samym morzem, gdzie mogliby spędzać czas z bliskimi. Czy znajdą swój nowy dom na wyspie Brač?

 

Pilot serii wyemitowany został w zeszłym roku, a po bardzo dobrym przyjęciu przez amerykańskich widzów HGTV, trafił do dalszej produkcji. Odcinki powstawały w regionach basenu Morza Śródziemnego: Hiszpanii, Francji, Grecji i Chorwacji. Zaplanowana seria, która tworzona jest w języku angielskim, liczy 14 odcinków. Bohaterami są Amerykanie, Brytyjczycy, Australijczycy i Kanadyjczycy szukający nowego życia na starym kontynencie. Producentem wykonawczym ze strony TVN jest Katarzyna Białek. W USA pierwsze dwa odcinki będą miały swoją premierę w Nowy Rok. Emisja pozostałych przewidziana jest w świetnym czasie antenowym – w niedzielne wieczory już od marca.

 

Jest to kolejna produkcja TVN na rynku międzynarodowym. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych kanał HGTV wyemitował 13 odcinków serii House Hunters International, skierowanej dla tej samej widowni. Flagowy program realizowany był między innymi w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Malcie.

 

Myślę, że już produkując serię odcinków „House Hunters International” pokazaliśmy naszym partnerom z międzynarodowych struktur firmy, że jesteśmy w stanie tworzyć programy o jakości nieustępującej światowym standardom, wystawiając za to dużo niższy rachunek niż firma produkcyjna z Nowego Jorku czy Londynu – tłumaczy zastępca dyrektora programowego TVN Bogdan Czaja. „Mediterranean Life” to jest kolejny krok. Wprawdzie opieramy się na schemacie znanym z innych produkcji HGTV, ale jednak jest to nowy program, sformatowany i wyprodukowany od początku przez ekipę produkcyjną TVN. To, co robi zespół Kasi Białek jest naprawdę dla nas powodem do dumy. Jeśli seria będzie dobrze przyjęta przez widzów najpierw w USA, a potem na całym świecie, to z pewnością nie będzie to ostatnia produkcja TVN na międzynarodowe rynki. Rozmawiamy już o współpracy z Discovery Science i mamy ambicję, żeby Polska stała się ważnym ośrodkiem produkcyjnym dla całej grupy DNI – dodaje.

 

 

 

 

Udostępnij →