26 STYCZNIA – 1 LUTEGO 2019

Premierą tygodnia będzie głośny thriller Kret, doceniony przez krytykę debiut reżyserski Rafaela Lewandowskiego, który podejmuje wątek lustracji i skomplikowanych relacji ojca z synem. Marian Dziędziel za rolę Zygmunta, działacza antykomunistycznego oskarżonego o współpracę z SB, otrzymał Złote Lwy w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Borys Szyc, Magdalena Czerwińska i Wojciech Pszoniak. „Kret” zostanie wyemitowany w ramach cyklu 15-lat Kino Polska (więcej szczegółów o ofercie programowej Kino Polska poniżej).

W grudniu 2018 roku kanał Kino Polska obchodził 15. urodziny i rozpoczął nadawanie w HD. Z tej okazji na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę stycznia o godzinie 20:00 w Kino Polska można oglądać premiery hitów polskiego kina. Już 12 stycznia stacja pokaże film Yuma, a w kolejne styczniowe soboty na antenie Kino Polska zagoszczą thrillery Lincz (19 stycznia / 20:00) oraz Kret (26 stycznia / 20:00).

 

PREMIERA KINO POLSKA

Kret

thriller, Polska, Francja 2010
reż. Rafael Lewandowski
wyst.: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak, Sławomir Orzechowski, Bartłomiej Topa

Odkąd Paweł rozkręcił z ojcem Zygmuntem wspólny biznes, jego rodzina zaczyna coraz bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. Niestety, marzenia o spokojnym i dostatnim życiu przekreśla artykuł o przeszłości Zygmunta, który godzi w jego dobre imię. Z dnia na dzień współpracownicy Pawła odwracają się od niego, a małżeństwo z Ewą przeżywa poważny kryzys. Paweł zrobi wszystko, by poznać prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. (Copyright do zdjęć: Kino Świat, 2019)

 

sobota, 26 stycznia / 20:00

 

PREMIERA KINO POLSKA

Sekret Enigmy

wojenny, Polska, 1979
reż. Roman Wionczek
wyst.: Tadeusz Borowski, Piotr Fronczewski, Piotr Garlicki, Janusz Zakrzeński, Tadeusz Pluciński, Andrzej Szczepkowski, Ewa Borowik, Halina Golanko

Trzej polscy uczeni: Marian Różycki, Jerzy Rejewski i Henryk Zygalski, pracują nad złamaniem kodu niemieckiej maszyny szyfrującej – Enigmy. Po kilku latach udaje im się tego dokonać, powstaje polski egzemplarz szyfratora. Wybucha wojna. Staje się jasne, że kampania wrześniowa jest przegrana i trzeba przekazać Enigmę aliantom. Ekipa naukowców i techników rusza w niebezpieczną podróż przez ogarniętą wojną Europę… (Copyright do zdjęcia: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny)

 

sobota, 26 stycznia / 14:55

 

PREMIERA KINO POLSKA

Wyspa skazańców

dramat, Polska, Francja, Norwegia, Szwecja 2010
reż. Marius Holst
wyst.: Ben Helstad, Trond Nilssen, Stellan Skarsgård, Kristoffer Joner

Gdy młody marynarz Erling zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo, trafia do poprawczaka położonego na odciętej od świata wyspie Bastøy. Szybko okazuje się, że w ośrodku rządzą sadystyczni opiekunowie. Cieszący się uznaniem współwięźniów Erling przyczynia się do buntu skazańców. W rolach głównych Stellan Skarsgård i młoda gwiazda kina norweskiego Benjamin Helstad. (Copyright do zdjęć: Opus Film)

 

sobota, 26 stycznia / 22:25

 

PREMIERA KINO POLSKA

Deja vu

komedia, Polska, ZSRR 1989
reż. Juliusz Machulski
wyst.: Jerzy Stuhr, Władimir Gołowin, Wojciech Wysocki, Galina Pietrowa, Liza Machulska, Wojciech Wysocki, Wojciech Malajkat, Nikołaj Karaczencow, Wiktor Stiepanow, Cezary Pazura

Chicago, lata prohibicji. Mafioso Mick Nitsch zdradza „rodzinę” i w obawie przed zemstą ucieka do ZSRR. Mafia wysyła za nim zawodowego zabójcę. Szybko okaże się, że najlepszy mafijny pistolet jest bezradny jak dziecko wobec absurdów rzeczywistości Związku Radzieckiego okresu NEP-u. (Copyright do zdjęć: „Deja vu”, reż. Juliusz Machulski, prod. Studio Filmowe ZEBRA, Studio Filmowe Odessa)

 

niedziela, 27 stycznia / 15:15

 

Obława

thriller, wojenny, Polska 2012
reż. Marcin Krzyształowicz
wyst.: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati, Andrzej Zieliński, Bartosz Żukowski

Wstrząsający i trzymający w napięciu thriller wojenny, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest Kapral Wydra, żołnierz lokalnej partyzantki, który zmaga się nie tylko z hitlerowcami i zdrajcami z Polski, ale też z własną, trudną przeszłością. „Obława” została nagrodzona Orłem w kilku kategoriach. (Copyright do zdjęć: Kino Świat, 2019)

 

piątek, 1 lutego / 20:00

Udostępnij →