Disney przedstawia nowy serial w Disney Junior. „Henio Tulistworek” opowiada o przygodach przesympatycznego, pięcioletniego Henia. Jest to przepełniona wspaniałymi przygodami animowana seria dla całej rodziny, którą po raz pierwszy zobaczymy na kanale Disney Junior w sobotę 3 sierpnia o godz. 8:35.

henio Disney

Serial, przeznaczony dla dzieci w wieku 2–7 lat, zabiera widzów do miasteczka Stworkowo, w którym mieszka Henio ze swoją rodzinką. Mali widzowie towarzyszą Heniowi podczas jego wzlotów i upadków oraz stają się częścią tej kochającej się, choć nieco zwariowanej rodzinki. Na Henia i małych widzów czeka codziennie nowa lekcja życia.

Animacja powstała na podstawie serii książek „I’m a Happy Hugglewug” napisanej przez wielokrotnie nagradzaną autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci – Niamh Sharkey. Każdy odcinek trwa 22 minuty i opowiada dwie różne historie, zawsze z punktu widzenia Henia. Na początku Henio wita się z widzami, a zaraz po tym rozpoczyna się jego pierwsza przygoda. Henio dzieli się z publicznością swoimi uczuciami i myślami oraz wspólnie przeżywają lekcję, którą wyniósł z tej historii.

Główny bohater serialu – Henio Tulistworek – przedstawia pozytywną lekcję życia, z której mali widzowie mogą się wiele nauczyć – nauka pracy w zespole, pomaganie innym czy zrozumienie, co to znaczy być członkiem rodziny. Henio, podczas codziennych wyzwań opatrzonych potężną dawką humoru, przekazuje wiele emocji, dlatego mali widzowie uczą się jak je wyrażać.

Jak wszystkie filmy i seriale prezentowane w Disney Junior, tak i „Henio Tulistworek” proponuje program, którego celem jest pielęgnowanie kilku obszarów rozwoju dziecka: psychicznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. Rozwija także myślenie i kreatywność, dba też o aspekt moralny i etyczny. Niezależnie od tego czy Henio przygotowuje braciszka do snu albo prosi siostrę o pomoc, gdy jej potrzebuje, serial skupia się na działaniu zespołowym, wytrwałości w dążeniu do celu i odporność na przeciwności losu. Nie zapomina o uznaniu dla rodzinnych wartości oraz związków międzyludzkich.

W polskiej wersji językowej głosu użyczają Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk („Hannah Montana”) jako Henio, Katarzyna Łaska („Czarodzieje z Waverly Place”) – Lilka, Katarzyna Kozak („Zaplątani”) jako Mamcia, Jakub Szydłowski („Avengers”) – Tatko, a Kazik mówi głosem Pawła Ciołkosza („Ralph Demolka”).

„Henio Tulistworek” został opracowany i wyprodukowany przez dwukrotnie nominowane do Academy Award Studio Animacji Brown Bag w Dublinie (Irlandia). Reżyserem był Norton Virgien („Klinika dla pluszaków”), zdobywca nagrody Emmy. Współzałożyciele Brown Bag – Cathal Gaffney oraz Darragh O’Connell – zostali producentami wykonawczymi wraz z autorką książki – Niamh Sharkey. Nad scenariuszem pracowała Sascha Paladino („Wspaniałe Zwierzaki”, „Ni Hao Kai-Lan”), producentem jest Gillian Higgins („Klinika dla pluszaków”), kompozytorem Matt Mahaffey („Ni Hao, Kai-Lan”). Konsultantem ds. edukacyjnych została Dr Laura Brown („Przystanek dżungla”).

Premiera serialu telewizyjnego „Henio Tulistworek” już 3 sierpnia w Disney Junior.

Emisja codziennie o godz. 8.35.

Udostępnij →