SES_Logo_BL_M

 

Wszystkie kanały w technologii HD czeskiej telewizji publicznej zostaną umieszczone na nowym transponderze wynajmowanym przez M7, a przedłużona umowa na pojemności satelitarne pozwoli M7 na dalsze dostarczanie widzom w Czechach i na Słowacji treści w standardzie 4K za pośrednictwem Skylink

 

SES S.A. (spółka notowana na Euronext w Paryżu i Giełdzie Papierów Wartościowych w Luksemburgu pod nazwą SESG) ogłosiła podpisanie nowej umowy z Grupą M7, dostawcą telewizji satelitarnej, na dodatkowe pojemności satelitarne oraz rozszerzenie istniejącego porozumienia dotyczącego pojemności na satelicie ASTRA 3B na pozycji orbitalnej 23,5°E.

Na mocy nowej, wieloletniej umowy Grupa M7 będzie transmitować wszystkie kanały HD czeskiej telewizji publicznej Česká Televize, jak również nowe kanały HD Skylink, platformy telewizyjnej Direct-to-Home (DTH), należącej do M7 i działającej w Republice Czeskiej oraz na Słowacji. Przedłużona umowa na pojemności satelitarne pozwoli M7 na kontynuowanie nadawania licznych kanałów HD za pośrednictwem Skylink, wiodącej satelitarnej platformy telewizyjnej w tych krajach, której sygnał dociera do ponad dwóch milionów gospodarstw domowych.

„Niedawna umowa z SES pozwoli nam na zaspokojenie istniejącego i rosnącego zapotrzebowania ze strony konsumentów w Republice Czeskiej i na Słowacji na treści w wyższej jakości obrazu i nowe, innowacyjne programy telewizyjne. Podpisane porozumienie dodatkowo wzmocni naszą pozycję na tych bardzo konkurencyjnych rynkach,” powiedział Hans Troelstra, Prezes Zarządu Grupy M7. „SES jest niezawodnym partnerem w dostarczaniu treści telewizyjnych wysokiej jakości do naszych widzów. Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji naszej owocnej współpracy.”

„Grupa M7 jest naszym wieloletnim partnerem i jesteśmy zachwyceni z dalszego rozwoju naszej współpracy,” powiedział Ferdinand Kayser, Dyrektor ds. Handlowych w SES. „M7 jest liderem w segmencie High Definition w Republice Czeskiej i na Słowacji. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy przyczyniać się do tego sukcesu dostarczają nasze, niezawodne usługi satelitarne.”

Udostępnij →