Wojciech Królikowski, dziennikarz OTV Katowice i programu reportażowego „Obserwator” w TVP1 zdobył trzecią nagrodę w prestiżowym Konkursie Silesia Press za reportaż „Julcia i Julka”. Nagroda za reportaż została wręczona 8 czerwca podczas uroczystej gali w Katowicach

Na konkurs zgłoszono 100 prac – reportaże, wywiady i artykuły prasowe. Konkurs Silesia Press zorganizowało po raz 12. Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej w Katowicach.

Nagrodzony reportaż „Julcia i Julka” to bardzo poruszająca historia o problemach etycznych dotyczących transplantacji narządów. Bohaterkami są dwie dziewczynki i ich rodziny. Julcia umarła, bo nie doczekała się przeszczepu, a druga dziewczynka- Julka żyje właśnie dzięki przeszczepowi serca. Jedynka nadała ten reportaż 5 października 2016 r.

Program „Obserwator” porusza problemy społeczne. Realizują go najlepsi reporterzy z całej Polski. Po wakacyjnej przerwie emisja magazynu zostanie wznowiona w końcu sierpnia. Podobnie jak dotychczas program będzie nadawany od poniedziałku do czwartku. (CI)

 

 

Udostępnij →