Z okazji Mikołajek TVP ABC przygotowała dla małych widzów wiele atrakcji. Antena
6 grudnia zaprasza dzieci na super konkurs z super nagrodami!.
Do wygrania edukacyjne gry planszowe, układanki, książki i popularne przytulanki – pluszaki literki z alfabetu TVP ABC. W Mikołajki najmłodsi zobaczą też nowe odcinki 4. serii serialu „Rodzina Treflików”. Trzynaście premierowych epizodów będzie można oglądać
w porze Wieczorynki o godz. 19.35, powtórki o godz. 8.30 i 13.10.

 

Mikołajkowa zabawa rozpocznie się o g. 9.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie, co godzinę, na stronie internetowej abc.tvp.pl, będą ukazywać się pytania. Ostatnia zagadka zostanie ogłoszona punkt 18.00. Co godzinę do wygrania będzie 10 nagród. W sumie nagrody otrzyma 100 dzieci.

 

Z myślą o najmłodszych widzach, na Mikołajki, 6 grudnia o godz. 19.35  dziecięcy kanał TVP  przygotował  premierę odcinka nowej, 4. serii serialu „Rodzina Treflików”. W czwartym sezonie nie zabraknie nowych przygód, malowniczych miejsc i nowych postaci. Każdy odcinek nauczy młodych widzów ponadczasowych wartości takich jak, odwaga, radość z dzielenia się, poznawania nowych rzeczy i czynienia dobrych uczynków.

 

Ambasadorką serialu została Joanna Jabłczyńska, popularna aktorka, która udziela głosu serialowej Treflince i wspólnie z Grzegorzem Pawlakiem (głos taty Treflinki) będą 6 grudnia gośćmi „Pytania na śniadanie”.

 

Rodzina Treflików” to animacja utrzymana w konwencji uwielbianego przez dzieci musicalu. Reżyserem serialu jest Marek Skrobecki, współtwórca animacji pt. „Piotruś i Wilk” nagrodzonej Oskarem w 2008 roku w kategorii krótkometrażowy film animowany. Głosów postaciom użyczyli znamienici aktorzy, m.in. Joanna Jabłczyńska, Krystyna Tkacz, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Grzegorz Pawlak, Magdalena Różczka oraz aktorzy z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Piosenkę tytułową wykonała Natalia Kukulska, a wszystkim odcinkom towarzyszą piosenki skomponowane przez Andrzeja Krauze. Serial jest polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D.

Udostępnij →