8 października w Łodzi rusza 45. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

Na trzydniowej Konferencji PIKE spotkają się kluczowi eksperci branży kablowej, telewizyjnej i telekomunikacyjnej oraz przedstawiciele władz i regulatorów. Głównym tematem dyskusji będzie wpływ nowych technologii i gigabitowych sieci internetowych na rozwój innowacji w mediach i rozrywce. 

 

Według badania Kantar Public „Cyfrowy Polak” w 2010 roku 43% Polaków korzystało z internetu codziennie lub prawie codziennie. W 2017 roku było to aż 64%. Jednocześnie doświadczamy kolejnej transformacji internetu, która wraz z pojawieniem się takich megatrendów jak Internet Rzeczy, tworzy zapotrzebowanie na internet bardzo wysokich – gigabitowych przepustowości. W nowej rzeczywistości funkcjonują operatorzy sieci kablowych, nadawcy telewizyjni, a także dostawcy i producenci treści audiowizualnych, którzy na zbliżającej się konferencji zorganizowanej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej rozmawiać będą o przyszłości mediów i telekomunikacji w erze społeczeństwa gigabitowego.

W czasie łódzkiego spotkania około 800 gości weźmie udział w kilkunastu wykładach, prezentacjach oraz panelach dyskusyjnych. Wśród licznych tematów znajdą się te dotyczące IoT i AI w komunikacji elektronicznej, współpracy na rzecz inwestycji infrastrukturalnych i społeczeństwa gigabitowego, rozwoju esportu w telewizji stacjonarnej i internecie oraz kontentu rozrywkowego w świecie cyfrowym.

W tym roku podczas uroczystej Gali po raz dwunasty przyznana zostanie prestiżowa nagroda – Złota PIKE dla osób, nadawców, operatorów i dostawców, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju branży.

  1. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE odbędzie się w dniach 8-10 października w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź.

 

 

 

Szczegółowe informacje na www.konferencjepike.pl.

 

Akredytacje prasowe:

Agata Grzelewska

tel. 502 098 456

a.grzelewska@pike.org.pl

Udostępnij →