Ponad 10 mln widzów w TVP1 i TVP Sport oglądało w szczytowym momencie mecz Chorwacja – Dania (*MOR), a wg NAM – ponad 7,4 mln widzów. W sobotę i niedzielę Jedynka miała najwyższe udziały i widownię wśród wszystkich stacji telewizyjnych. 

 

W weekend najlepszą oglądalność miało spotkanie Chorwacja-Dania. Najwyższa widownia podczas niedzielnego meczu było podczas dogrywki i rzutów karnych, które przesądziły o dalszej obecności na Mundialu chorwackiej drużyny. Średnia widownia spotkania w TVP1 (*MOR) wyniosła 7 mln widzów i 4, 6 mln osób przy udziałach 30,6% (**NAM). W TVP Sport  – 1, 4 mln Na obu antenach (TVP1 i TVP Sport) obejrzało go łącznie odpowiednio 8,5 mln i 6 mln widzów.

 

Dogrywki i rzuty karne cieszyły się też dużym zainteresowaniem widzów w niedzielę podczas meczu Hiszpania – Rosja. Średnia oglądalność w Dwójce i TVP Sport wg *MOR wyniosła 7,4 mln widzów. Wg **NAM w TVP2 spotkanie obejrzało średnio 3,9 mln widzów (32,4% udz.), a w TVP Sport – 1,2 mln widzów (10,4% udz.).

 

W sobotę najlepszy wynik oglądalności miał mecz Urugwaj – Portugalia, obejrzało go w TVP1 5,7 mln widzów (*MOR) i 4,1 mln widzów przy ponad 31% udziałach – NAM.

 

W sobotę średnie udziały TVP1 wyniosły 10,8%, w niedzielę 11,7%. Jedynka w weekend zdeklasowała konkurencję.

 

 

*Model Oglądalności Rzeczywistej

** Nielsen Audience Maesurment

Udostępnij →