Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.

DZIKIE PERU: W CIENIU ANDÓW
Wild Peru: Andes Battleground
Premiery w niedziele od 4 listopada o godz. 21:00
(2×60 min)
Wild peru male.jpg
Peru można podzielić na trzy różne strefy – tę, w której znajduje się wielki las deszczowy, kolejna to pogórze Andów, a ostatnia to pustynne tereny na wybrzeżu Pacyfiku. W serii „Dzikie Peru: W cieniu Andów” będziemy przemierzać wszystkie te regiony. Poznamy mieszkańców tropikalnego lasu – gigantyczne wydry, leniwce i piękne kolorowe ary. Przejdziemy przez górskie pastwiska, które spowite mgłą ukrywają swoich mieszkańców – niedźwiedzie, guanako, tapiry i pumy, które na co dzień walczą o przetrwanie. Z kolei na nadmorskich pustyniach przyjrzymy się bliżej życiu pingwinów i kormoranów, które mieszkają tu wspólnie z lwami morskimi i fokami.
POLOWANIE NA WODNE POTWORY – NAJWIĘKSZE EMOCJE
Monster Fish Compilations
Premiery w poniedziałki od 5 listopada o godz. 21:00
(3×60 min)
monster fosh male.jpg
Zeb Hogan wraca! W trzech nowych odcinkach serii „Polowanie na wodne potwory – największe emocje” będziemy uczestniczyć w poszukiwaniu niecodziennych ryb – i to nie tylko w bardzo egzotycznych miejscach. Może się okazać, że mieszkają one… tuż za rogiem.
DZIKA UGANDA
Wild Uganda
Premiera w niedzielę 18 listopada o godz. 21:00
(1×60 min)
wild uganda male.jpg
Uganda to kraj rozpalający wyobraźnię podróżników i miejsce na turystycznej mapie, nad którym wciąż unosi się piętno przeszłości. Wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić ten kraj – w tym również naukowcy i obrońcy przyrody – musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem w kraju ogarniętym wojną domową. Kłusownictwo zagrażało wielu najbardziej znanym zwierzętom Ugandy, w tym gorylom górskim, słoniom jaskiniowym, szympansom, a nawet lwom. Teraz parki narodowe zostały przywrócone, a przyroda Ugandy znów się rozwija.
NADCIĄGA WIELKA WODA
The Flood
Premiery w niedziele od 25 listopada o godz. 21:00
(2×60 min)
the flood male.jpg
Delta Okawango jest jednym z najbardziej różnorodnych siedlisk na Ziemi. To tutaj występujące na przemian okresy suszy i powodzi zmieniają strukturę życia. Powódź to zbawienie i pułapka jednocześnie. Tym gatunkom, które wyczekują na wodę, niesie ona życie. Tym, które czekały na suszę, przynosi śmierć. Zarówno nad i pod wodą toczą się więc walki o przetrwanie, a przyroda trwa tu w dramatycznym oczekiwaniu na tę, która niezmiennie nią rządzi – wielką powódź.
BLOK PROGRAMOWY: NIESAMOWITA AFRYKA
Extraordinary Africa
Emisja przez cały tydzień od poniedziałku 26 listopada do piątku 30 listopada o godz. 19:00
jaguar male.jpg
Afryka to prawdziwe królestwo dzikich zwierząt. Mieszkają tu ssaki czy gady budzące respekt i postrach nie tylko wśród innych gatunków zwierząt, ale i ludzi. Blok programowy „Niesamowita Afryka” pokaże je w całej okazałości:
 • Kierunek Wild: Kongo – emisja 26 listopada o godz. 18:00 i 19:00, 27 listopada o godz. 8:00
  Rzeka Kongo – potężniejsza i bardziej niebezpieczna niż jakakolwiek inna rzeka jest jednocześnie schronieniem dla wielu zwierząt. Biolodzy zgodnie uważają ją za kolebkę ewolucji i doskonałe, eksperymentalne miejsce dla powstawania nowych gatunków. Program „Kierunek Wild: Kongo” ukazuje rozciągającą się na odcinku pięciu tysięcy kilometrów drugą największą rzekę świata, od jej źródeł w Zambii, gdzie jest jeszcze małym strumieniem, aż po moment przemiany w rwącą rzekę, która pochłania wszystko, co stanie jej na drodze.
 • Dzika Afryka Południowa – emisja 29 listopada o godz. 18:00, 19:00 i 21:00 oraz 30 listopada o godz. 8:00 i 18:00
  Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Mieszkają tu nie tylko wielkie koty i największe lądowe ssaki, ale również uwielbiające chłód pingwiny. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do dzikiej Afryki Południowej, podczas której odsłoni największe tajemnice tego rejonu.
 • Afrykański superwąż – emisja 27 listopada o godz. 18:00 i 21:00 oraz 28 listopada o godz. 8:00
  Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady. Już sam ich wygląd nie zwiastuje miłego spotkania. Słusznie, bo ten gatunek jest w stanie pożreć nawet człowieka.
 • Królestwo lwów – emisja 27 listopada o godz. 19:00
  W Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii trwa pora sucha. To wielkie wyzwanie dla zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt, między innymi lwów. Tysiące spragnionych osobników będą musiały znaleźć miejsce, w którym znajduje się woda. Czy uda się im to bez przeszkód?
 • Jaguar kontra kajman – emisja 28 listopada o godz. 18:00 i 21:00, 29 listopada o godz. 8:00
  Kajmany tylko czyhają, by móc zapolować na zwierzę, które się do nich zbliży. Jest jednak jeden osobnik, z którym nie odważą się stanąć do walki – to trzeci największy kot na świecie – jaguar. Choć młode osobniki tego gatunku pozostają z matkami przez pierwszych parę lat i to one zapewniają im w tym czasie ochronę i pożywienie, kiedy dojrzeją – stają się prawdziwym postrachem innych gatunków, nie tylko na lądzie, ale i w wodzie. Głodnego jaguara nic nie powstrzyma przed polowaniem nawet na – mającego 74 zęby i najmocniejszy uścisk szczęki – kajmana. Niesamowity pojedynek pokaże z bliska światowej sławy fotograf przyrody Steve Winter i operator Bertie Gregory, którzy byli świadkami scen nie zarejestrowanych nigdy dotąd.
 • Lwy kontra żyrafy – emisja 28 listopada o godz. 19:00
  Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.
 • Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew – emisja 29 listopada od godz. 12:00 i 30 listopada o godz. 19:00
  Matka Natura nie zna miłosierdzia, zwłaszcza wobec młodych przedstawicieli gatunku. Muszą walczyć o przetrwanie już od pierwszego oddechu, ponieważ każdy kolejny dzień ich życia może być ostatnim. W programie przyjrzymy się, w jaki sposób nowo narodzeni – zarówno drapieżniki, jak i ich ofiary – uczą się walczyć o przetrwanie w otaczającym ich bezlitosnym świecie.
Udostępnij →