Już od 12 czerwca (poniedziałek), o godz. 17:30 TVP1 emitować będzie  nowy serial docu crime „Komisariat”.  W rolę komisarzy stołecznej policji wcielą się Sebastian Wątroba i Anna Dzierża. Zagadkowe sprawy, zuchwałe kradzieże i emocjonujące pościgi czekają latem na widzów Jedynki.

W maju Telewizja Polska pokazała cztery pilotażowe odcinki serialu, które spotkały się z pozytywną reakcją widzów. Latem , od poniedziałku do czwartku, Jedynka wyemituje premierowo całą serię – 36 odcinków.

W rolę komisarza Krzysztofa Maja wcieli się Sebastian Wątroba, komisarz Anetę Polakowską zagra Anna Dzierża, a komisarza Jakuba Zawilskiego – Konrad Marszałek. Każda historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w aktach policyjnych i sądowych. Widzowie poznają życie zawodowe i prywatne bohaterów „Komisariatu”. W pierwszej serii widzowie będą poznawać wątki z życia prywatnego stałych bohaterów. Sprawa chłopca szukającego matki, którą poprowadzi  komisarz Maj, wywoła falę wspomnień i przyczyni się do ujawnienia jego największej tajemnicy – powodu długiej nieobecności w pracy…

Komisarz Polakowska zmierzy się między innymi z zagadkowym zniknięciem młodych, atrakcyjnych dziewczyn. W rozwiązaniu tej sprawy – jak też wszystkich innych – pomocna będzie szczegółowa analiza zebranych dowodów w laboratorium kryminalistycznym.

Serial „Komisariat” realizują Bracia Węgrzyn. Reżyserem jest Michał Węgrzyn. Scenariusz: Rafał Szamburski, Szymon Nowakowski i inni.

 

„Komisariat” w TVP1 od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.

Najnowsze odcinki na vod.tvp.pl

 

 

Opisy odcinków 1-5

  • Wołanie o pomoc 

 

    1. Komisarz Krzysztof Maj po powrocie z długiego urlopu, zaczyna pracę nad tajemniczym zaginięciem młodej kobiety. Zgłoszenie zostało przyjęte od siostry dziewczyny, która odebrała rozpaczliwy telefon z prośbą o pomoc. W domu kobiety policjanci znajdują resztki śladów i niespotykany porządek mogący świadczyć o próbie zatarcia dowodów zbrodni. Dzięki pracy policyjnego laboratorium udaje się ustalić, że to krew zaginionej kobiety. Podejrzanym staje się jej mąż, który chciał ułożyć sobie życie z inną kobietą.
  • Zabić z miłości

 

Przypadkowi przechodnie znajdują w miejskim parku ciało młodej kobiety. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że ostatni wieczór młoda kobieta spędziła na firmowej imprezie w agencji reklamowej, której była pracownikiem. Dzięki pracy śledczych udaje się ustalić, że szef agencji reklamowej zabiegał o względy nieżyjącej dziewczyny.

 

  • Kradzież w stadninie

 

Podczas prywatnej wizyty w stadninie koni, komisarz Aneta Polakowska odkrywa kradzież wyścigowego konia wartego prawie dwieście tysięcy złotych. Okazuje się, że miał on być faworytem w zbliżających się wyścigach. Zatrzymany zostaje dżokej, który wziął łapówkę od konkurenta, aby przegrać w zawodach. Sprawa ma jednak drugie dno.

 

  • Ślad krwi

 

Po skończonej służbie komisarz Maj znajduje przywiązanego do drzewa psa ze śladami krwi na sierści. Okazuje się, że zwierzę należy do studentki ekologii, która nie wróciła do domu po spacerze z czworonogiem. Dzięki pomocy matki dziewczyny i pracy policyjnego laboratorium udaje się ustalić, że krew pobrana do analizy należy do zaginionej studentki i niezidentyfikowanej osoby.

 

  • Ryzyko zawodowe

 

Znany dziennikarz specjalizujący się w kontrowersyjnych reportażach, zostaje zastrzelony w okolicach swojego domu. Zamordowany pisał teksty o mafiach paliwowych, świadkach koronnych i wyłudzeniach VAT. Lista podejrzanych staje się coraz dłuższa. Działania operacyjne komisarza Maja pozwalają zlokalizować bohatera ostatniego tekstu, szemranego przedsiębiorcę, który molestował seksualnie swoją sekretarkę.

Udostępnij →