Groźny maj na kanale National Geographic Wild

Groźny maj na kanale National Geographic Wild

Maj na kanale National Geographic Wild będzie należał przede wszystkim do najgroźniejszych zwierząt, które mimo licznych przeciwności, niestrudzenie walczą o przetrwanie. W programach emitowanych w ramach „Miesiąca z najgroźniejszymi zwierzętami” zobaczymy m.in. Beara Gryllsa, który podróżuje po świecie śladami najbardziej wytrwałych i twardych zwierząt. Obejrzymy też pełną emocji produkcję Roberta Kirkmana, w której zwierzęta stały się bohaterami niezwykłych horrorów rozgrywających się w rzeczywistym świecie. W tej niecodziennej podróży po świecie zatrzymamy się chwilę dłużej w Ameryce Północnej, gdzie podziwiać będziemy nie wielkie miasta a przyrodnicze cuda, jak na przykład Wielki Kanion, Dolina Śmierci czy Park Narodowy Glacier. Poszukamy też najrzadszych gatunków zwierząt i w tym celu udamy się na Sri Lankę, by spotkać wargacza.

MIESIĄC Z NAJGROŹNIEJSZYMI ZWIERZĘTAMI

Deadliest Month Ever
Emisja w każdą niedzielę maja od godz. 14:00

  • NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA – Seria „Najgroźniejsze zwierzęta” pokazuje najbardziej porywające chwile z życia najbardziej drapieżnych zwierząt. Ciągła walka o przetrwanie i przywództwo sprawia, że kolejne odcinki są pełne zwrotów akcji. Zobaczymy najbardziej przerażające zwierzęta, manifestujące swoją przewagę nad tymi, których wzięły za swój cel. Przyjrzymy się, co sprawia, że są najlepszymi łowcami i najbardziej niebezpiecznymi mieszkańcami świata zwierząt.
  • NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA AFRYKI: POSTRACHY BOTSWANY – W Botswanie przetrwanie wymaga przebiegłości, siły i pomysłowości. Seria pokazuje, w jaki sposób myśliwi i łowcy wykorzystują swoją naturalną broń, sztuczki i taktyki, aby zdobyć przewagę nad rywalami. W pełnym rywalizacji świecie Botswany – podejrzliwość, terror i przemoc są na porządku dziennym, a każdy zacięcie walczy tu o swoje dobro – niezależne od kosztów, jakie musi ponieść.
WildBotswanaLionBrotherhood_01.JPG
  • NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY ALASKI – Nie ma bardziej zimnego i mrocznego miejsca w Ameryce Północnej niż Alaska zimą. To nie jest teren, na którym można czuć się w pełni komfortowo, chyba że… jest się przedstawicielem jednego z gatunków dzikich zwierząt. Kiedy zima się kończy, na łowy wychodzą drapieżniki, które poszukują swoich ofiar. Te na wielkich otwartych przestrzeniach Alaski nie mają szans na szybkie znalezienie bezpiecznego schronienia gwarantującego im przeżycie. Zobaczymy w akcji między innymi niedźwiedzie, wilki i rosomaki.
  • ŚMIERĆ PRZYCHODZI PO ZMROKU – Horror ze zwierzętami w roli głównej? Dlaczego nie! Kanał National Geographic Wild przygotował niezwykłą serię wyprodukowaną przez Roberta Kirkmana, twórcę „The Walking Dead”. Zobaczymy w niej najbardziej mroczną stronę zwierzęcej natury, a każdy z odcinków ujawni absolutny horror, rozgrywający się co noc w innym miejscu. Nie zabraknie tu klasycznych zabiegów charakterystycznych dla horrorów – trzymających w napięciu suspensów, zwrotów akcji i momentów przerażenia. To niejedyne nawiązanie do klasyki horroru. Poszczególne odcinki serii nazwane zostały tytułami kultowych produkcji tego gatunku, m.in. „Wzgórza mają oczy”, „Noc żywych trupów” czy „Ciche miejsce”. Jeśli wydaje się Wam, że horror ze zwierzętami w roli głównej jest mniej przerażający niż ten z udziałem ludzi – jesteście w błędzie. Być może to jeden z bardziej przerażających filmów, jaki ostatnio widzieliście. Jeśli zawsze mówiono Wam, że potwory nie istnieją – ten film zmieni to przekonanie.
  • WROGI ŚWIAT – „Wrogi świat” to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za „Labirynt Fauna” Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. „Wrogi świat” to produkcja pokazująca w nowoczesny sposób wyzwania, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się mieszkańcy Ziemi. W sześciu odcinkach serii wraz z Bearem Gryllsem przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by zobaczyć najbardziej nieprzyjazne zakątki i podejrzeć tych, którzy potrafili przystosować się do ekstremalnych skrajności – siarczystych mrozów, śmiercionośnych upałów, nawałnic, śnieżyc i ulewnych deszczy zatapiających ogromne tereny. Zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe trwale odciskają swoje piętno na życiu wielu ziemskich gatunków, a ostatnie 40 lat to pod tym względem okres naprawdę wyjątkowy. Wyzwanie dla świata jest jedno: przystosuj się albo zgiń. Dzięki niezwykłym zdjęciom, które pokażą walkę o przetrwanie z tak bliska, jak tylko jest to możliwe, poczujemy się, jak byśmy sami stali przed największym wyzwaniem w życiu. „Wrogi świat” to produkcja przyprawiająca o szybsze bicie serca i pokazujący świat, jakiego czasem wolelibyśmy nie widzieć.

DZIKIE OBLICZA AMERYKI

America’s Wild Spaces
Premiery we wtorki od 14 maja o godz. 21:00
(6×30 min)
„Dzikie oblicza Ameryki” to opowieść o nieokiełznanych siłach natury, niebezpieczeństwie i przyrodniczych cudach, które odkryć można
w najdzikszych zakątkach Ameryki. Zwiedzimy Park Narodowy Everglades, Wielki Kanion, Dolinę Śmierci, Park Narodowy Glacier i Park Narodowy Wulkany Hawai’i. Choć wszystkie te miejsca są z pozoru dobrze znane
i zbadane, każde z nich kryje swoje tajemnice. Podczas podróży śladami dzikiej Ameryki wyjdziemy daleko poza przewodniki i będziemy eksplorować obszary, w których człowiek jest nadal gościem i musi bezwzględnie podporządkować się zasadom natury.

NA TROPIE WARGACZA

Search For The Secret Bear
Premiera w niedzielę 19 maja o godz. 21:00
(1×60 min)
To gatunek tak rzadki, że na całym świecie widziało go naprawdę niewielu ludzi. Ten dziwny i jednocześnie niezwykły mieszkaniec lasów Sri Lanki to wargacz leniwy, którego będziemy mogli oglądać dzięki kamerom, które podejdą do niego tak blisko, jak tylko się da.

Izabella Siurdyna

Udostępnij →