1 czerwca w Łazienkach Królewskich i ogrodach KPRM odbył się Narodowy Dzień Dziecka, podczas którego TVP ABC świętowało swoje 5. urodziny. To był wyjątkowy dzień, tysiące rodzin, mnóstwo niespodzianek.

Dla najmłodszych Widzów w Dniu Dziecka TVP ABC przygotowało liczne atrakcje: min.: koncert Margaret, Cleo, Arki Noego, Małego TGD i piosenki z płyty „Strachy, zmory i upiory”. Na miejscu imprezy można było wykonać doświadczenia pod czujnym okiem Radka Brzózki z „Jak to działa?”, porozmawiać z Nelą małą reporterką, przybić piątkę z Domisiami, a także pośpiewać z prowadzącymi   „Teleranek”. Na dzieci czekali bohaterowie programów TVP ABC: „Domisie”, „Zwierzaki Czytaki”, „Teleranek”, Trefliki z animacji „Rodzina Treflików”, „Margolcia i Miś”, „Moda na rodzinę”, Figu Migu i wiele innych. Z okazji 5. urodzin TVP ABC, antena przygotowała niespodziankę w postaci przepysznego tortu, który czekał na zaproszonych najmłodszych gości.Imprezępoprowadził Tomasz Kammel.

TVP ABC jest najpopularniejszym kanałem wśród najmłodszej widowni, niezmiennie utrzymuje pozycję lidera w rankingach kanałów dziecięcych.

Udostępnij →